Zbohom Slovensko, Hello London

Autor: Nikola Do Anhova | 18.11.2015 o 13:43 | Karma článku: 4,24 | Prečítané:  917x

Pred skoro 3 rokmi som sa rozhodla ísť študovať do Londýna. Po skončení štúdia na gymnáziu nemá človek veľmi na výber. Jediná možnosť je študovať ďalej, aspoň v mojej situácii. 

Jediná možnosť je študovať ďalej, aspoň v mojej situácii. Na Slovensku vládne trend, kde je veľa vysokoškolákov nezamestnaných alebo pracujú v odbore, ktorý neštudovali. Ale možno sa mýlim a niečo sa zmenilo. Takýto obraz som mala pred 3 rokmi. A svoje rozhodnutie odísť študovat do zahraničia vôbec neľutujem. Nevedela som, čo chcem študovať, tak som to na rok odložila. Za ten rok som pracovala ako nanny (aj stále pracujem-part time) a zdokonalila som angličtinu. Aj keď moja angličtina nikdy nebola zlá, predsa je to iné ako rozprávať sa po anglicky na Slovensku. O rok som sa prihlásila na štúdium styku s verejnosťou (Public Relations) a reklamy (Advertising). A môžem povedať, že som urobila dobre. Public Relations & Advertising je vhodné pre každého, kto je kreatívny, bavia ho mediá a rád rozpráva. Nikdy som neštudovala na vysokej škole na Slovensku, ale verím, že študovat v Londýne je úplne niečo iné. Mám možnosť spoznávať zaujímavých ľudí, ktorí k nám chodia na prednášky. Naši lektori majú za sebou úspešné kariéry v oblasti žurnalistiky, reklamy a samozrejme PR. Snažia sa nám dať čo najviac a vždy pomôžu keď je treba (počas skúškového). Skuškové obdobie pre mňa znamená písať eseje a prezentovať rôzne projekty. Nikdy som nemala ústne skúšky alebo niečo podobné ako u nás na Slovensku.

 

Výhoda štúdia PR a reklamy spočíva v tom, že väčšinu času trávime analýzou rôznych kampaní, či už charitatívnych alebo reklamných. Ďalej sa venujeme sociálnym sieťam ako napríklad Facebook, Twitter, Youtube. Je to veľmi zaujímavé štúdium, určite nie nudné, keďže vo svete medií sa každý deň niečo udeje. Pre človeka, ako ja, ktorý neznáša nudu, je to správna voľba.  Neviem či máme na Slovensku možnosť štúdia PR a reklamy, ale s istotou môžem povedať, že Londýn je to správne miesto. Cez leto by mal každý študent absolvovať internship (stáž). Ja som ani nedúfala, že nejaký dostanem, a predsa som vyskúšala.  Poslala som CV, motivačný list a zobrali ma. Strávila som tam skoro celé leto. Pracovala som za 10 libier na deň (neplatený internship), ale stálo to zato. Bola to malá agentúra, ktorá sa venovala Fashion PR. Ako študent, ktorý nikdy nepracoval v danom odvetví je to výhodné vidieť ako to funguje v reálnom svete. Možností a príležitostí je všade veľa, len ich treba nájsť. Ja som ich našla práve v Londýne. 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Súboj v koalícii Danko rozpútal a aj naň doplatil

Šéf SNS zváži odchod z politiky. Politológ hovorí, že predvídateľnosť jeho krokov sa stále znižuje.

KOMENTÁRE

Politika ako Danko nikto nechce, demokrati ani oligarchovia

Definitívny politický pád Danka sme sledovali v priamom prenose.

EKONOMIKA

Štát otočil, vyššie dôchodky zaručí len na štyri roky

Prečo novinka bude trvať len istý čas, nie je jasné.


Už ste čítali?